Prije svega, izgleda moćno i odvažno, pogotovo u kombinaciji različitih materijala kao što su drvo, metal, beton, koža, željezo i čelik. Kada su takvi materijali polu-obrađeni, neobrađeni ili dotrajali, to im daje poseban šarm. Takav dizajn čine zanatski i industrijski predmeti koji su atraktivni svojom pričom ili izgledom.
Naravno, prevelika količina starog, grubog i istrošenog u vašem životnom prostoru nije idealno rješenje. Takve predmete i dekoracije treba dobro odmjeriti i dozirati, u suprotnom stvoriti ćete prostor koji više nalikuje garaži.
Industrijski dizajn prije svega mora biti funkcionalan i jednostavan, a predmete i namještaj nije potrebno dodatno ukrašavati i popravljati kako bi se sakrili njihovi nedostaci. Poštivanje materijala je jedan od nužnih uvjeta industrijskog dizajna. Potrebno je zadržati i naglasiti izvornost i karakteristike predmeta koji se nalaze u prostoru uređenom u industrijskom stilu. Zato ih je poželjno kombinirati sa modernim i elegantnim elementima da bi stvorili udoban prostor za život.
Jednostavnost uređenja u industrijskom stilu je mogućnost preinaka postojećeg ili starog namještaja koji može zablistati u novom sjaju. Ukoliko živite u tradicionalnom stanu s modernim ili rustikalno uređenim prostorijama lako ćete ih urediti u industrijskom stilu, ako stvorite dojam nedovršenosti koristeći zidne tapete s uzorkom cigle ili na podove postavite keramiku koja izgledom oponaša beton. Također, možete postaviti i laminat s uzorkom neobrađenog drva s godovima. Birajte namještaj ravnih linija i prirodnih materijala. Koristite paletu sivih i smeđih tonova.
Ukoliko renovirate staru kuću ili prostor kojem želite dati novu namjenu i želite ga urediti u industrijskom stilu, a zadržati karakteristike starog prostora, naglasite njegove strukturne elemente poput zidova, cijevi, nosivih stupova istaknite ih na novi funkcionalan način.
Naglasite metalne cijevi, drvene i betonske površine, zidove od cigle. Štoviše, metal i cigla dva su najpoželjnija materijala u industrijskom dizajnu.
Detalji mogu biti življih, toplijih boja kako bi se stvorila dodatna toplina u prostoru, a kontrastnim bojama kao što su oker žuta, crvena, svijetloplava, narančasta i zelena dodatno ćete oživjeti i podići prostor.
Dekori koje najčešće susrećemo u industrijskom dizajnu su satovi različitih modela s rimskim brojevima, lampe od nehrđajućeg čelika s rotirajućim dizajnom, barske stolice sa drvenim sjedištem i metalnim postoljem, metalni predmeti u boji srebra, bakra i zlata.
Za uređenje stana u industrijskom stilu također su bitne boje. Tkanine prirodnih boja stvaraju sklad u prostoru. Paleta boja kreće se između toplih i neutralnih boja do smeđe, ciglasto crvene, crne, bijele i sive. Industrijski stil uređenja dobra je opcija koja se može uklopiti u svaki budžet, a zbog svoje jednostavnosti veoma je zastupljen i popularan.